Últimas Novas das Escolas Deportivas

Comenzou a festa do fútbol: Primeiros suores e churrascada con todos os seguidores!!! Presentado o Atleti 2017 2018. Construcciones Augacons un ano máis de referente como principal patrocinador do equipo!!!

Nun acto de presentación onde estivo a Alcaldesa de Lourenzá Rocío López, o Concelleiro de Deportes Fco. Dasilva e o noso presi Pablo Maseda así como moitos directivos e colaboradores, comenzou a posta a punto do Augacons Lourenzá para esta nova temporada 2017/2018.

A plantilla a día de hoxe:

Continúan:

O porteiro Bugui.

Os defensas Lucas, Bruno, Diego López, Omar, Roi, Carri e Suso Foro.

A era Diego Rego arranca este venres!!! 21:00 Horas (Foto Oficial) e 22:30, Churrascada Oficial!!!Adiantamos amigables!!! Vamos!!!

AMIGABLES CONFIRMADOS DO PRIMEIRO EQUIPO:

Domingo 6 triangular con Alfoz e Mondoñedo en Alfoz

Domingo 13 recibimos á Pontenova (Sta Cruz)

Mércores 16 Lugo xuvenil (Sta Cruz)

Mércores 23 Valadouro (Sta cruz)

Domingo 27 (Foz Trofeo C Santo)

Mercores 30 San ciprián (A Veiga)

 

A plantilla a día de hoxe:

Continúan:

O porteiro Bugui.

Os defensas Lucas, Bruno, Diego López, Omar, Roi, Carri e Suso Foro.

Os medios Garrafín, Jorge, Chicho, Noé, Pichi e Montxo.

Os dianteiros Manu Rguez., Recalde e Chinco.

I Milla Popular: Mañá Xoves día 20 remata prazo para inscripción asegurada con camiseta!!! Inscripcións abertas ata martes 25 de xullo!!!

Lembrade que tal e como contempla o reglamento, as inscripcións para a I Milla Popular Concello de Lourenzá remata o MARTES 25 DE XULLO; aínda que os que queiran asegurarse a camiseta de regalo terán que facelo antes de mañá xoves día 20!!!

Non te quedes sen a túa camiseta técnica de regalo da I Edición!!! Para os que se anoten ata o Xoves día 20 ou ata fin de existencias!!!

Inscripcións:

Éxito da Gala de patinaxe

O pasado domingo pechaban a temporada as rapazas da sección de patinaxe dirixidas por Tania Irimia con un total de 17 coreografías:

PROGRAMA ACTUACIÓN 2017

1- PRESENTACIÓN – QUENCEMENTO

2- ARE YOU SURE – GRUPOS 1 E 2

3- ONLY GIRL – NEREA, LARA E MARÍA

4- ONLY FOR YOU – ADRIANA

5- DIAMONDS – ANTÍA E LIDIA

Varios Atletismo Escolas Lourenzá dun novo intenso fin de semana

As Balas do Maderas Barcia Lourenzá cargaron de "trofeazos" en Medal(Coaña) 2017!!! Triunfos para Henar, Noa, Ian e Mariña con 9 pódiums en total!!!

Clasificación por pódiums dos nosos representantes:

Benxamín Feminino:

1- Henar Méndez. 3- Emma García.

Benxamín Masculino:

2- Xabi Sordo.

Alevín Feminino: