Últimas Novas das Escolas Deportivas

I Milla Popular: Mañá Xoves día 20 remata prazo para inscripción asegurada con camiseta!!! Inscripcións abertas ata martes 25 de xullo!!!

Lembrade que tal e como contempla o reglamento, as inscripcións para a I Milla Popular Concello de Lourenzá remata o MARTES 25 DE XULLO; aínda que os que queiran asegurarse a camiseta de regalo terán que facelo antes de mañá xoves día 20!!!

Non te quedes sen a túa camiseta técnica de regalo da I Edición!!! Para os que se anoten ata o Xoves día 20 ou ata fin de existencias!!!

Inscripcións:

Éxito da Gala de patinaxe

O pasado domingo pechaban a temporada as rapazas da sección de patinaxe dirixidas por Tania Irimia con un total de 17 coreografías:

PROGRAMA ACTUACIÓN 2017

1- PRESENTACIÓN – QUENCEMENTO

2- ARE YOU SURE – GRUPOS 1 E 2

3- ONLY GIRL – NEREA, LARA E MARÍA

4- ONLY FOR YOU – ADRIANA

5- DIAMONDS – ANTÍA E LIDIA

Varios Atletismo Escolas Lourenzá dun novo intenso fin de semana

As Balas do Maderas Barcia Lourenzá cargaron de "trofeazos" en Medal(Coaña) 2017!!! Triunfos para Henar, Noa, Ian e Mariña con 9 pódiums en total!!!

Clasificación por pódiums dos nosos representantes:

Benxamín Feminino:

1- Henar Méndez. 3- Emma García.

Benxamín Masculino:

2- Xabi Sordo.

Alevín Feminino:

Varios Escolas

Ainara Rodríguez vence no III Memorial Ana Domínguez no día de onte en Bastiagueiro

No día de onte impoñíase Ainara nos 1000 lisos no III Memorial Ana Domínguez con un tempo de 3,05,85; seguida por Noelia Sánchez(Friol) con 3,06,31 e Ainhoa Rguez(Beade) con 3,09,19.

Ademáis, o martes vencía Ainara tamén nos 1000 lisos en Lugo nas II Xornadas da Copa Deputación de Lugo con 3,10,74.

Resultados atletas Maderas Barcia Lourenzá nos múltiples frentes do fin de semana!!!

9 títulos na Popular de Sante e un total de 14 Trofeazos para as Balas o pasado sábado en Trabada!!!

Chupetines Masculino:

1- Unai Díaz. 7- Alex Longarela. 8- Fernando Díaz.

Chupetines Feminino:

1- Carlota Menéndez.

Prebenxamín Masculino:

1- Pedro Moirón. 4- David Díaz.

Prebenxamín Feminino:

1- Sara Otero.

Benxamín Masculino:

1- Iago Longarela.

Benxamín Feminino:

1- Henar Méndez.

2- Adriana Rebolo.

3- Emma García.

Alevín Masculino:

1- Ian Méndez.

Alevín Feminino: